Náradie do stĺpika vidlice - OneUp EDC

Kód: 1C0691BLK
Tip
3 hodnotenia
Značka: ONEUP
€79,50 €66,25 bez DPH
Skladom

OneUp EDC Tool V2, sada náradia na integrovanie do stĺpika vidlice.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

OneUp EDC Tool V2, sada náradia na integrovanie do stĺpika vidlice.

V BAJKOVNA.COM VÁM EDC RADI NAINŠTALUJEME.

Test: OneUp EDC – ideálny multikľúč?

HODNOTENIE: 4.5/5
 
 

Keď sa povie „multikľúč“, väčšina z vás si predstaví to pekné malé náradie s imbusovými kľúčmi, ktoré ste nemali so sebou vždy, keď ste ho potrebovali… Na to však existuje celkom elegantné riešenie – nosiť ho schovaný vo vnútri stĺpika vidlice.

Pre úplnosť – ide o plastovú formu, v ktorej je umne vložený samotný multikľúč, nitovač reťaze s centrovákom a montpáka. Na konci formy je závit, na ktorom môže byť alternatívne upevnená prázdna kapsula (obsah: čokoľvek malé – napríklad eskapásky, papierové bankovky, zápalky, instantné lepiace flaky, niekto tam nosí poldeci rumu), prípadne bodec s knôtom na okamžitú opravu defektu na bezdušáku alebo 20g CO2 bombičku.

Ako to tam vložím, keď v stĺpiku mám predsa ježka? Servisák v bike shope (alebo vy, pokiaľ sa na to cítite) vám ježka vyberie, nareže vnútorný závit do vidlice (závitník sa dá kúpiť samostatne) a naskrutkuje špeciálny „dekel“, ktorý má v strede dieru a zároveň pretŕča cez okraj stĺpika, čím zatláča na predstavec a nahrádza tak funkciu ježka.

Doťahuje sa štandardným nástrojom na Shimano/Sram kazetu, ktorý má doma azda každý (stojí len pár €), v teréne sa však dá dotiahnuť aj samotným multikľúčom. Zo spodu sĺpika sa vloží „štupeľ“, ktorý formu tesne obopína, zabraňuje štrnganiu alebo náhodnému uvoľneniu. Jedná sa o overené riešenie, ktoré už niekoľko rokov používajú profesionálni jazdci, ako aj osvietení nadšenci.

Pasuje to skoro do každej modernej vidlice s dolným priemerom 1,5 “ a horným 1 1/8 “.

Návod na inštaláciu:

Ako to celé funguje v praxi? Vynikajúco! Ak si narežete závit, za necelých 100 € máte všetko potrebné náradie vždy poruke. Za tri roky používania sa nám náradie nepodarilo zničiť či nejako výrazne poškodiť.

Montpáka je subtílna, na použitie na DH plášte alebo veľmi tesnú kombináciu plášť/ráfik ju možno považovať iba za núdzovú alebo doplnkovú. Azda jediná seriózna nedokonalosť je uchytenie dielikov rýchlospojky reťaze – pri vyberaní multikľúča sa z dierok uvoľnia príliš ľahko a môžu vypadnúť. Riešiť sa to dá ale jednoducho – stačí nalepiť krátky kúsok elektrikárskej pásky cez spojky a je to.

Ceny

Zloženie systému je variabilné:

Potrebujete:

  • (Základ) – „EDC Tool“ (forma, multikľúč, nitovač na reťaz, montpáka, kapsula) – 79,50 €
  • (Dekel a spodný štupeľ) – „EDC TOP CAP“ (je to vlastne vodítko na plastovú formu, ktoré zaistí, že v stĺpiku neštrngá) – 34,50 €

 

Voliteľné:

  • (Závitník) – „EDC TAP“ –  € (nie je nutné kupovať, obchod, v ktorom vám sadu predajú, vám zvyčajne za mierny poplatok závit aj nareže, cca. 15 €)
  • (Súprava knôtov) – „Knot kit“ – vidlička a 15 knôtov do zásoby, súčasťou sú aj kliešte na rozpojenie rýchlospojky reťaze 10, 11, 12 s. – 49,50 €
  • Doplňujúce technické informácie:
  • Systém obsahuje funkcie (20 funkcií, hmotnosť 130 g)
  • Imbus 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8mm, T25 Torx. Plochý skrutkovač, tool na dotiahnutie vôle hlaváku.
  • Montpáka na vyzutie plášťa, nitovač reťaze, centrovacie kľúče na niple 0,1,2,3 (pasujú aj na galuskový ventil), náhradná skrutka na uchytenie píly (pre tradičnú 4 packu alebo 5 packu).
  • Pre inštaláciu platí že stĺpik vidlice má byť z materiálu hliník/dural, dĺžka od 180 mm, vnútorný priemer 24.25 mm-24.80 mm. Niektoré vidlice majú vnútorný priemer stĺpika užší, je to však pomerne vzácne (napr. niektoré FOX 32).